• The Card Counter

    ★★★

  • Dry Winter

    ★★★★★

  • Mank

  • The Trial of the Chicago 7

    ½

  • Goldman v Silverman

    ★★

  • Cats

    ★★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

    ½

  • Knives Out

  • Joker

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Ad Astra

  • Marriage Story

    ★★½

  • Toy Story 4

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • Parasite

    ★★★★½

  • Chernobyl

  • Pokémon Detective Pikachu

  • Avengers: Endgame

  • Serenity

    ★★★★★

  • Fyre

    ★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ½

  • Welcome to Marwen

  • Vice

  • Venom

    ★★★★½

  • Maniac

  • Can You Ever Forgive Me?

    ★★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★½

  • Incredibles 2

    ★½

  • Avengers: Infinity War

  • Ready Player One

    ★★★

  • Annihilation

    ★★★

  • Black Panther

  • Shirkers

    ★★★½

  • Sorry to Bother You

    ★★★

  • Phantom Thread

    ★★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★

  • Nathan for You: Finding Frances

    ★★★★

  • WHAT DID JACK DO?

    ★★½

  • Murder on the Orient Express

    ★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★½

  • The Death of Stalin

    ★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★½

  • Logan Lucky

  • Winter Brothers

    ★★★

  • Top of the Lake: China Girl

  • Mary and the Witch's Flower

  • The Book of Henry

  • Good Time

    ★★★★

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★½

  • Twin Peaks: The Return

  • The Disaster Artist

    ½

  • Baby Driver

  • Lucky

    ★★★

  • Brigsby Bear

    ★½

  • Call Me by Your Name

    ★★★★

  • A Ghost Story

  • Fences

  • Collateral Beauty

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

  • Black Mirror: San Junipero

    ★½

  • Bad Black

    ★★★★★

  • Jackie

    ★½

  • Sully

  • Una

  • Moonlight

    ★★★★

  • Nocturnal Animals

    ½

  • Arrival

    ★★½

  • La La Land

  • Ghostbusters