Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
06
Welcome to the Dollhouse

Welcome to the Dollhouse

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Frank

Frank

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Lost Boys: The Tribe

Lost Boys: The Tribe

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Lure

The Lure

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Sixteen Candles

Sixteen Candles

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Labyrinth

Labyrinth

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Minari

Minari

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Lost Soul: The Doomed Journey of Richard Stanley's “Island of Dr. Moreau”

Lost Soul: The Doomed Journey of Richard Stanley's “Island of Dr. Moreau”

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Ruby Sparks

Ruby Sparks

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Border

Border

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry