• Moxie

    ★★★

  • Framing Britney Spears

    ★★★

  • Death to 2020

    ★★½

  • The Craft: Legacy

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★½

  • Soul

    ★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★

  • Freaky

    ★★

  • Hubie Halloween

    ★★

  • Brazen Hussies

    ★★★★

  • On the Rocks

    ★★★½

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • Hamilton

    ★★★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★

  • Da 5 Bloods

  • The King of Staten Island

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Onward

    ★★★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★

  • Minari

    ★★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★★

  • The Forty-Year-Old Version

    ★★★

  • Relic

    ★★★

  • Coded Bias

    ★★★

  • Dick Johnson Is Dead

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Bombshell

    ★★★

  • Little Women

    ★★★

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • Frozen II

    ★★★

  • Daniel Sloss: X

    ★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★

  • In the Tall Grass

    ★★★½

  • The Vigil

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Just Mercy

    ★★★

  • Babyteeth

    ★★★★★

  • The King

    ★★★

  • Joker

    ★★★

  • The Crystal Calls - Making The Dark Crystal: Age of Resistance

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★★

  • The Wretched

    ★★

  • The Lion King

    ★★★

  • Katherine Ryan: Glitter Room

    ★★

  • Spider-Man: Far from Home

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★

  • When They See Us

    ★★★★★

  • Game of Thrones: The Last Watch

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • I Lost My Body

    ★★★

  • Rocketman

    ★★★½

  • The Dead Don't Die

    ★★

  • Yesterday

    ★★★

  • The Perfect Date

    ½

  • Shazam!

    ★★★★

  • Us

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★½

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★★

  • Velvet Buzzsaw

    ★★★

  • Judy & Punch

    ★★

  • The Farewell

    ★★★★★