• Avatar 3

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Malcolm & Marie

    ½

  • We Are Who We Are

    ★★★★★

  • Nomadland

    ★★★★★

  • Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

  • Hollywood

    ★★★½

  • Normal People

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Us

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★★

  • The Farewell

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • mid90s

    ★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • James Acaster: Repertoire

    ★★★★½

  • Eighth Grade

  • Thor: Ragnarok

    ★★★½

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★½

  • Lady Bird

    ★★★★½

  • The Florida Project

    ★★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★

  • Baby Driver

  • Call Me by Your Name

    ★★★★

  • Hidden Figures

    ★★★★

  • Planet Earth II

    ★★★★★

  • The Edge of Seventeen

    ★★½

  • Lion

    ★★★★

  • La La Land

    ★★★★½

  • Zootopia

  • Deadpool

    ★★★★

  • Hunt for the Wilderpeople

    ★★★½

  • Mr. Right

    ★★★★★

  • The Martian

    ★★★★

  • Inside Out

    ★★★★

  • Big Hero 6

    ★★★½

  • The Theory of Everything

    ★½

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★★

  • The Way He Looks

    ★★★★½

  • Divergent

    ★★★★★

  • Captain America: The Winter Soldier

    ★★★★

  • The Lego Movie

    ★★★★★

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★★

  • Her

    ★★★★½

  • Pitch Perfect

    ★★★★★

  • The Perks of Being a Wallflower

    ★★★★

  • Moonrise Kingdom

    ★★★★

  • Tangled

    ★★★★

  • Easy A

  • Scott Pilgrim vs. the World

    ★★★★

  • Avatar

    ★★★★½

  • Fantastic Mr. Fox

    ★★★★★

  • Twilight

    ★★★½

  • Mamma Mia!

    ★★★★★

  • WALL·E

    ★★★★★

  • Juno

    ★★★★

  • Superbad

    ★★★½

  • Ratatouille

    ★★★★

  • The Devil Wears Prada

    ★★★½

  • Little Miss Sunshine

    ★★★★

  • Harry Potter and the Goblet of Fire

    ★★★★★

  • Mean Girls

    ★★★★

  • Miracle

    ★★★★★

  • School of Rock

    ★★★½

  • Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

    ★★★★

  • Harry Potter and the Philosopher's Stone

    ★★★