• Kuwaresma

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½

  • Aladdin

    ★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • The Perfect Date

  • After

    ½

  • ReMastered: The Miami Showband Massacre

    ★★★★★

  • Five Feet Apart

    ★★½

  • Us

    ★★★★★

  • Booksmart

    ★★★★★

  • Triple Frontier

    ★★★

  • Ken Jeong: You Complete Me, Ho

    ★★★

  • Velvet Buzzsaw

    ★★½

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★

  • Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes

    ★★★★

  • Fyre

    ★★★★

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★★

  • Ellen DeGeneres: Relatable

    ★★★

  • Vice

    ★★★

  • Dumplin'

    ★★★★★

  • Bumblebee

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Mary Poppins Returns

    ★★★★

  • Trevor Noah: Son of Patricia

    ★★★★

  • The Princess Switch

    ★★★★

  • Bird Box

    ★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★½

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★★

  • Rascal Does Not Dream of Bunny Girl Senpai

    ★★★

  • Venom

    ★★★

  • Maniac

    ★★★★½

  • Smallfoot

    ★★★★

  • Johnny English Strikes Again

    ★★½

  • Green Book

    ½

  • mid90s

    ★★★

  • Widows

    ★★★★

  • Beautiful Boy

    ★★★

  • Sierra Burgess Is a Loser

    ★★

  • Fahrenheit 11/9

    ★★★★

  • Suspiria

    ★★★★★

  • Peterloo

  • A Star Is Born

    ★★★★½

  • The Favourite

    ★★★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★

  • A Simple Favor

    ★★★★

  • First Man

    ★★★★

  • The Happytime Murders

    ★★★

  • Breaking & Exiting

    ½

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★★

  • Slender Man

    ½

  • Hope Springs Eternal

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★★

  • Destination Wedding

    ★½

  • Billionaire Boys Club

    ½

  • Cam

    ★★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★★★

  • Banana Fish

    ★★★★★

  • Kase-san and Morning Glories

    ★★★½

  • Incredibles 2

    ★★★★★

  • Ocean's Eight

    ★★★½

  • A Very English Scandal

    ★★★★★

  • Burning

    ★★★½

  • Under the Silver Lake

    ★★★

  • The House That Jack Built

    ½

  • BlacKkKlansman

    ★★★★★

  • The Kissing Booth

    ½

  • Life of the Party

    ★★★

  • Deadpool 2

    ★★★½

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★

  • Alex Strangelove

    ★½