ben wyatt human disaster has logged 27 entries for films during October 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Friend Request

Friend Request

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Clueless

Clueless

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Mr. Popper's Penguins

Mr. Popper's Penguins

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Haunting of Hill House

The Haunting of Hill House

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Ruby Sparks

Ruby Sparks

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Thir13en Ghosts

Thir13en Ghosts

2001
×
Read the review Edit this entry  
13
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Snowden

Snowden

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Trevor Noah: Afraid of the Dark

Trevor Noah: Afraid of the Dark

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Child's Play

Child's Play

1988
×
½
Read the review Edit this entry  
07
Moonstruck

Moonstruck

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Freaky Friday

Freaky Friday

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Wrong Turn 3: Left for Dead

Wrong Turn 3: Left for Dead

2009
×
Read the review Edit this entry  
05
Hacksaw Ridge

Hacksaw Ridge

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
12 Angry Men

12 Angry Men

1957
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Hairspray

Hairspray

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★½
Read the review Edit this entry