Barret Wagner has logged 32 entries for films during April 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Scarlet Empress

The Scarlet Empress

1934
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Gregory's Girl

Gregory's Girl

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Exit Through the Gift Shop

Exit Through the Gift Shop

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Spaceballs

Spaceballs

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Tale of the Princess Kaguya

The Tale of the Princess Kaguya

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Dishonored

Dishonored

1931
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
When Marnie Was There

When Marnie Was There

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
I Am Not Your Negro

I Am Not Your Negro

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Morocco

Morocco

1930
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Midnight Run

Midnight Run

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Cruel Intentions

Cruel Intentions

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Mask

The Mask

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Rise of the Guardians

Rise of the Guardians

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Kiss Me Deadly

Kiss Me Deadly

1955
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Kung Fu Panda 2

Kung Fu Panda 2

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Kung Fu Panda

Kung Fu Panda

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Flash Gordon

Flash Gordon

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Taking of Pelham One Two Three

The Taking of Pelham One Two Three

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Shanghai Express

Shanghai Express

1932
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Aristocats

The Aristocats

1970
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
They Live by Night

They Live by Night

1948
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
iParty with Victorious

iParty with Victorious

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Searchers

The Searchers

1956
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Zootopia

Zootopia

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Lupin the Third: The Castle of Cagliostro

Lupin the Third: The Castle of Cagliostro

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry