• No Time to Die

    ★★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • Pig

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Till Death

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★★

  • No Sudden Move

    ★★★★

  • Luca

    ★★★½

  • Loki

    ★★★★½

  • In the Heights

    ★★★★

  • Army of the Dead

    ★★

  • In the Clear

    ★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Mortal Kombat

    ★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★

  • Nobody

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★

  • WandaVision

    ★★★½

  • Happiest Season

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★½

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★★

  • Hubie Halloween

    ★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★★½

  • You Cannot Kill David Arquette

    ★★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★½

  • Artemis Fowl

    ½

  • The Wrong Missy

    ½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • The Way Back

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Onward

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Downhill

    ★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★½

  • Assassin 33 A.D.

    ½

  • Miss Americana

    ★★★½

  • Dolittle

  • Cats

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★½

  • 6 Underground

    ★½

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★½

  • Richard Jewell

    ★★★½

  • Frozen II

    ★★★

  • Klaus

    ★★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★½

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★½

  • Leap of Faith: William Friedkin on The Exorcist

    ★★★½

  • Joker

    ★★★½

  • Judy

    ★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★½

  • It Chapter Two

    ★★½

  • Dora and the Lost City of Gold

    ★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★

  • Ready or Not

    ★★★★