• The Tiger of Eschnapur

    ★★★★

  • Lost Soul: The Doomed Journey of Richard Stanley's “Island of Dr. Moreau”

    ★★★★½

  • The Church

    ★★★★

  • Hercules

    ★★★½

  • Freddy Got Fingered

    ★★★★★

  • Bridesmaids

    ½

  • Star Trek

    ½

  • World's Greatest Dad

    ★★★★

  • Star Trek: The Next Generation: Encounter at Farpoint

    ★★★★★

  • Captain Marvel

    ½

  • Vacation

    ½

  • Us

    ½

  • Get Out

    ½

  • American Sniper

    ★½

  • Trainwreck

    ½

  • The Sect

    ★★★★

  • Dance with the Devil

    ★★★★½

  • Silverado

    ★★★½