• Aquaman

    ★★★½

  • The Christmas Chronicles

    ★★★★★

  • Escape at Dannemora

    ★★★½

  • Speed Kills

    ★★★★★

  • Replicas

    ½

  • Bohemian Rhapsody

    ½

  • Adam Sandler: 100% Fresh

    ★★★★

  • Constantine: City of Demons - The Movie

    ★★½

  • Venom

    ★★★

  • The Night Comes for Us

    ★★★★

  • You Might Be the Killer

    ½

  • The A – Z of Aaliyah

  • Hold the Dark

    ★★★

  • Green Book

    ½

  • The Death & Life of John F. Donovan

    ★½

  • High Life

    ★★★

  • mid90s

    ★★★

  • Widows

  • Halloween

    ★★

  • The Predator

    ★★★

  • Vox Lux

    ★★★★½

  • Dragged Across Concrete

    ★★★★½

  • The Sisters Brothers

    ★★½

  • Suspiria

  • Destroyer

  • A Star Is Born

  • They'll Love Me When I'm Dead

    ★★★½

  • The Other Side of the Wind

    ★★★★½

  • The Favourite

    ★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★

  • First Man

    ★½

  • Roma

    ★★★★

  • Destination Wedding

    ★★★★

  • Leading Lady Parts

    ½

  • Uncharted: Live Action Fan Film

    ★★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★½

  • Skyscraper

    ½

  • Turtle Odyssey

    ★★★

  • Sicario: Day of the Soldado

    ★★★

  • Ronnie Coleman: The King

    ★★★½

  • I'm OK

    ★½

  • Don't Get Caught

    ★★★★★

  • Incredibles 2

    ★★½

  • Action Point

    ★★★

  • Fatal Pulse

    ★★★★★

  • Burning

    ★★★★½

  • Under the Silver Lake

    ★★★★½

  • Gotti

    ½

  • The House That Jack Built

    ★★★★★

  • Climax

    ★★★★★

  • The World Is Yours

    ★★★★½

  • Arctic

    ★★★★½

  • Border

    ★½

  • Cold War

    ★★★★

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

    ★★

  • Braid

    ½

  • Rampage

  • Thunder Road

    ★★½

  • The Legacy of a Whitetail Deer Hunter

  • Upgrade

    ★★★★

  • A Quiet Place

    ★★

  • Death Wish

    ★★★

  • Elvis: Strung Out

    ★★★★★

  • Mary Magdalene

    ★★½

  • Unsane

    ★★★½

  • Isle of Dogs

    ★★½

  • Chris Rock: Tamborine

  • Annihilation

    ★½

  • Never Goin' Back

    ½

  • Shirkers

    ★★½

  • Hereditary

    ★★★★½

  • An Evening with Beverly Luff Linn

    ★½