• Rambo: Last Blood

    ★½

  • Zeroville

  • Bill Burr: Paper Tiger

    ★★★★

  • Color Out of Space

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★

  • The Painted Bird

  • The King

    ★★

  • The Laundromat

    ★½

  • Rapid Life

    ★★★★★

  • Joker

    ★★★★★

  • Ford v Ferrari

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Motherless Brooklyn

    ½

  • The Fanatic

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★

  • Angel Has Fallen

    ½

  • 47 Meters Down: Uncaged

    ★★

  • The Curse of Don's Plum

    ★★★★

  • DC Showcase: Sgt. Rock

  • A Rainy Day in New York

  • Batman: Hush

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ½

  • Aziz Ansari: Right Now

    ★½

  • The Movies

    ★★★

  • Anima

    ★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★

  • Nothing Is What I Want or Work Will Set You Free

    ★★★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Shaft

    ★★★½

  • Too Old to Die Young

    ★★★★½

  • Dark Phoenix

    ½

  • Domino

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★

  • The Poison Rose

    ★★★★★

  • Loqueesha

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Tommaso

    ★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • The Staggering Girl

    ★½

  • Rocketman

  • The Dead Don't Die

    ½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★★

  • Yesterday

    ½

  • Come to Daddy

    ★★★★

  • Guava Island

    ★★

  • Mr. Pregnant

    ★★★★★

  • Justice League vs. the Fatal Five

    ★★

  • Shazam!

    ★★★

  • Us

    ½

  • The Art of Self-Defense

    ★★★½

  • The Beach Bum

    ★★★★★

  • The Professor and the Madman

  • Captain Marvel

    ½

  • Triple Threat

  • Trading Paint

  • Cold Pursuit

    ★½

  • Alita: Battle Angel

    ★★★½

  • Big Time Adolescence

    ★★★

  • Velvet Buzzsaw

  • Paradise Hills

    ★★½

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★½

  • Honey Boy

    ★★★

  • Polar

    ★★★½

  • Serenity

    ★★★★★

  • Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes

    ★★★★

  • The Case of Chris Watts

  • Glass

    ★½

  • Vice

    ½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Aquaman

    ★★★½