Katherine has logged 138 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
05
Cinderella

Cinderella

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Vacation Friends

Vacation Friends

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Courier

The Courier

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Kissing Booth 3

The Kissing Booth 3

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Cruella

Cruella

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Last Letter From Your Lover

The Last Letter From Your Lover

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Loki

Loki

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Barb & Star Go to Vista Del Mar

Barb & Star Go to Vista Del Mar

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Confessions of a Shopaholic

Confessions of a Shopaholic

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby

Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Only Lovers Left Alive

Only Lovers Left Alive

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
False Positive

False Positive

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Jungle Book

The Jungle Book

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Shrek

Shrek

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Dumbo

Dumbo

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Wish Dragon

Wish Dragon

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Mulan

Mulan

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
American Animals

American Animals

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Luca

Luca

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Because I Said So

Because I Said So

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Fatherhood

Fatherhood

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Clueless

Clueless

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Mare of Easttown

Mare of Easttown

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Layer Cake

Layer Cake

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Shirley

Shirley

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Those Who Wish Me Dead

Those Who Wish Me Dead

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Hustle

The Hustle

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Second Act

Second Act

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Shadow in the Cloud

Shadow in the Cloud

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Hunger

Hunger

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Little Fish

Little Fish

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Stowaway

Stowaway

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Assistant

The Assistant

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Wild Mountain Thyme

Wild Mountain Thyme

2020
×
Read the review Edit this entry  
02
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry