• Cinderella

    ★★★

  • Vacation Friends

    ★★★

  • The Kissing Booth 3

    ★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • The Last Letter From Your Lover

    ★★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • False Positive

    ★★

  • Fatherhood

    ★★★★

  • Luca

    ★★★★

  • Loki

    ★★★★½

  • In the Heights

    ★★½

  • Cruella

    ★★★★½

  • The Woman in the Window

    ★★½

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★★

  • Stowaway

    ★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Mare of Easttown

    ★★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★½

  • Yes Day

    ★★★½

  • Boogie

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • Moxie

    ★★★★

  • Cherry

    ★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★

  • The Map of Tiny Perfect Things

    ★★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★★★

  • Tom & Jerry

    ★★

  • The Mauritanian

    ★★★★

  • Bliss

    ★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★★

  • The Little Things

    ★½

  • It's a Sin

    ★★★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★½

  • Wish Dragon

    ★★★

  • WandaVision

    ★★★★

  • The Dig

    ★★★★

  • Locked Down

    ★★½

  • Wonder Woman 1984

  • Wild Mountain Thyme

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★★

  • Superintelligence

    ★★

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★★

  • Shawn Mendes: In Wonder

    ★★★★

  • The Princess Switch: Switched Again

    ★★★½

  • Happiest Season

    ★★★½

  • A Teacher

    ★★★★

  • Jingle Jangle: A Christmas Journey

    ★★★

  • Holidate

    ★★★★

  • The Undoing

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Roald Dahl's The Witches

  • Love and Monsters

    ★★★★½

  • Rebecca

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • Spontaneous

    ★★★★½

  • Little Fish

    ★★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Enola Holmes

    ★★★★

  • On the Rocks

    ★★★½

  • We Are Who We Are

    ★★★★½

  • Shadow in the Cloud

    ★½

  • I Care a Lot

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★★½

  • Unpregnant

    ★★★★

  • Love, Guaranteed

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★½

  • All Together Now

    ★★★½