Nathan has logged 34 entries for films during June 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Terminator: Dark Fate

Terminator: Dark Fate

2019
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Lincoln Lawyer

The Lincoln Lawyer

2011
×
★★★
Edit this entry  
29
Gangs of New York

Gangs of New York

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
28
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Minority Report

Minority Report

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
27
The Man from U.N.C.L.E.

The Man from U.N.C.L.E.

2015
×
★★★
Edit this entry  
26
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
26
1917

1917

2019
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Departed

The Departed

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
25
8:46

8:46

2020
×
Edit this entry  
25
Scarface

Scarface

1983
×
★★★
Edit this entry  
25
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★½
Edit this entry  
24
1917

1917

2019
×
★★★★
Edit this entry  
24
Clear and Present Danger

Clear and Present Danger

1994
×
★★½
Edit this entry  
23
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Terminator 2: Judgment Day

Terminator 2: Judgment Day

1991
×
★★★★½
Edit this entry  
23
The Terminator

The Terminator

1984
×
★★★★
Edit this entry  
22
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Now You See Me

Now You See Me

2013
×
★½
Edit this entry  
21
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Inception

Inception

2010
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★
Edit this entry  
19
Cape Fear

Cape Fear

1991
×
★★★★
Edit this entry  
19
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★
Edit this entry  
19
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★½
Edit this entry  
18
Lethal Weapon 3

Lethal Weapon 3

1992
×
★★★½
Edit this entry  
17
Lethal Weapon 2

Lethal Weapon 2

1989
×
★★★★
Edit this entry  
17
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Untouchables

The Untouchables

1987
×
★★★½
Edit this entry  
09
Mississippi Burning

Mississippi Burning

1988
×
★★★★
Edit this entry  
08
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Casino

Casino

1995
×
★★★★½
Edit this entry