Manny has logged 19 entries for films during August 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Wind River

Wind River

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Seven Psychopaths

Seven Psychopaths

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Titanic

Titanic

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Departed

The Departed

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Hot Tub Time Machine

Hot Tub Time Machine

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Guest

The Guest

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Green Room

Green Room

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Alien: Covenant

Alien: Covenant

2017
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Annabelle: Creation

Annabelle: Creation

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
It Follows

It Follows

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Everybody Wants Some!!

Everybody Wants Some!!

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Funny People

Funny People

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Big Short

The Big Short

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Planet of the Apes

Planet of the Apes

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry