Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
16
Stalked by My Doctor: The Return

Stalked by My Doctor: The Return

2016
×
★★★★
Edit this entry  
12
Stalked by My Doctor

Stalked by My Doctor

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Stalked by My Doctor

Stalked by My Doctor

2015
×
Read the review Edit this entry  
08
Delicatessen

Delicatessen

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
A Clockwork Orange

A Clockwork Orange

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
All Cheerleaders Die

All Cheerleaders Die

2013
×
★★★★
Edit this entry  
03
I Know Who Killed Me

I Know Who Killed Me

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Garlic Is as Good as Ten Mothers

Garlic Is as Good as Ten Mothers

1980
×
Read the review Edit this entry  
01
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Tremors

Tremors

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Chinatown

Chinatown

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Cage Dive

Cage Dive

2017
×
Read the review Edit this entry  
26
Happiness

Happiness

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Last Detail

The Last Detail

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Serial Mom

Serial Mom

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Under Siege 2: Dark Territory

Under Siege 2: Dark Territory

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Hard to Kill

Hard to Kill

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Polyester

Polyester

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Ghost Writer

The Ghost Writer

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Ninth Gate

The Ninth Gate

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Auntie Lee's Meat Pies

Auntie Lee's Meat Pies

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Deadly Friend

Deadly Friend

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
It

It

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Adventures in Babysitting

Adventures in Babysitting

1987
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Trespass

Trespass

1992
×
★★★★
Edit this entry  
01
The People Under the Stairs

The People Under the Stairs

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Training Day

Training Day

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Apartment

The Apartment

1960
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Planes, Trains and Automobiles

Planes, Trains and Automobiles

1987
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Saturday Night Fever

Saturday Night Fever

1977
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Predator 2

Predator 2

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Stripes

Stripes

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
The Rage: Carrie 2

The Rage: Carrie 2

1999
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Carrie

Carrie

1976
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Possession

Possession

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Prisoners of the Ghostland

Prisoners of the Ghostland

2021
×
Read the review Edit this entry  
18
Demons 2

Demons 2

1986
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
The Departed

The Departed

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
12 Hour Shift

12 Hour Shift

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Richard Pryor: Live on the Sunset Strip

Richard Pryor: Live on the Sunset Strip

1982
×
Edit this entry