Scott has logged 23 entries for films during September 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Addams Family

The Addams Family

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Memory: The Origins of Alien

Memory: The Origins of Alien

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Long Good Friday

The Long Good Friday

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Schumacher

Schumacher

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Zero Dark Thirty

Zero Dark Thirty

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Kate

Kate

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Iron Giant

The Iron Giant

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Crazy Heart

Crazy Heart

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Three Men in a Boat

Three Men in a Boat

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Search for the Saddest Punt in the World

The Search for the Saddest Punt in the World

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Randall Cunningham Seizes the Means of Production

Randall Cunningham Seizes the Means of Production

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The History of the Atlanta Falcons

The History of the Atlanta Falcons

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Bob Emergency

The Bob Emergency

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Fighting in the Age of Loneliness

Fighting in the Age of Loneliness

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The History of the Seattle Mariners

The History of the Seattle Mariners

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Air Force One

Air Force One

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Jack Ryan: Shadow Recruit

Jack Ryan: Shadow Recruit

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Sum of All Fears

The Sum of All Fears

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Clear and Present Danger

Clear and Present Danger

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Witcher: Nightmare of the Wolf

The Witcher: Nightmare of the Wolf

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry