Scott has logged 16 entries for films during May 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Star Wars SC 38 Reimagined

Star Wars SC 38 Reimagined

×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
A Gun for George

A Gun for George

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Tarzan

Tarzan

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Battle for Britney: Fans, Cash and a Conservatorship

The Battle for Britney: Fans, Cash and a Conservatorship

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Rebecca

Rebecca

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Cat Returns

The Cat Returns

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Nature Boy

Nature Boy

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Stand by Me

Stand by Me

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Maggie Simpson in The Force Awakens from Its Nap

Maggie Simpson in The Force Awakens from Its Nap

2021
×
Read the review Edit this entry  
03
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry