Scott has logged 20 entries for films during October 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Legend of Mor'du

The Legend of Mor'du

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
It's the Great Pumpkin, Charlie Brown

It's the Great Pumpkin, Charlie Brown

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
An Evening with Tim Heidecker

An Evening with Tim Heidecker

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Paddington

Paddington

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Frozen

Frozen

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Frozen Fever

Frozen Fever

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Once Upon a Snowman

Once Upon a Snowman

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Grinch

The Grinch

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Stick Man

Stick Man

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Guest

The Guest

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Olaf's Frozen Adventure

Olaf's Frozen Adventure

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Edge of Tomorrow

Edge of Tomorrow

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Onward

Onward

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Beyond the Mat

Beyond the Mat

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Host

The Host

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry