Scott has logged 12 entries for films during August 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
mother!

mother!

2017
×
Read the review Edit this entry  
29
ReMastered: Tricky Dick & The Man in Black

ReMastered: Tricky Dick & The Man in Black

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Dark Crystal

The Dark Crystal

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Weekenders

The Weekenders

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Invader ZIM: Enter the Florpus

Invader ZIM: Enter the Florpus

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Rocko's Modern Life: Static Cling

Rocko's Modern Life: Static Cling

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Enron: The Smartest Guys in the Room

Enron: The Smartest Guys in the Room

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Oldboy

Oldboy

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
My Cousin Vinny

My Cousin Vinny

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Peppa Pig: My First Cinema Experience

Peppa Pig: My First Cinema Experience

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Olaf's Frozen Adventure

Olaf's Frozen Adventure

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Empire of Dreams: The Story of the Star Wars Trilogy

Empire of Dreams: The Story of the Star Wars Trilogy

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry