• Sweet & Sour

    ★★½

  • Cruella

    ★★½

  • Army of the Dead

    ★★½

  • Stowaway

    ★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Seobok

    ★½

  • Thunder Force

    ★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★

  • South Park Vaccination Special

  • Right Up Our Alley

  • Hong Sangsoo | Winner of the Silver Bear for Best Screenplay

  • Moxie

    ★★½

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★½

  • Space Sweepers

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • The Call

    ★★

  • You Animal! The Nimfa Dimaano Story

    ★★

  • Samjin Company English Class

    ★★½

  • Love and Monsters

    ★★★

  • Run

    ★★★

  • Blue Fear

    ★★½

  • South Park: The Pandemic Special

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★½

  • Enola Holmes

    ★★

  • Shadow in the Cloud

    ★★½

  • Not a Word

    ★★½

  • The Disciple

    ★★★★

  • Night in Paradise

    ★★½

  • The New Mutants

    ★½

  • Tenet

    ★★★

  • Dalia's World

  • Goedam

  • Deliver Us From Evil

    ★★

  • The Stunt Double

  • Host

    ★★★

  • Unhinged

    ★★★

  • Peninsula

    ★★

  • The Old Guard

    ★★

  • Hamilton

    ★★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

  • #Alive

    ★½

  • Sweat

    ★★★

  • Josep

    ★★★½

  • Empty Places

    ★★

  • Friend of a Friend

    ★★½

  • If Anything Happens I Love You

    ★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • Intruder

    ★★

  • Nuclear Family

    ★★★

  • Beauty Boys

    ★★½

  • Extraction

    ★★

  • Shadowed

  • Sol Levante

  • Intermission

    ★★★

  • Nobody Sleeps in the Woods Tonight

    ★★★

  • The Hunt

    ★★★

  • Berlin Alexanderplatz

    ★★

  • The Woman Who Ran

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★

  • Siberia

    ★★★½

  • Time to Hunt

    ★★½

  • Emma.

    ★★★

  • Honest Candidate

    ★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★½

  • The Kindergarten Show

  • Night on Earth

    ★★★

  • Beasts Clawing at Straws

    ★★★

  • Promising Young Woman

    ★★

  • Working Girls

    ★★½

  • Relic

    ★★½

  • Possessor

    ★★★½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★