Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Lamb

Lamb

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Grave Encounters

Grave Encounters

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
It

It

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
3 from Hell

3 from Hell

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The SpongeBob Musical: Live on Stage!

The SpongeBob Musical: Live on Stage!

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Saw IV

Saw IV

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Da Sweet Blood of Jesus

Da Sweet Blood of Jesus

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Over the Garden Wall

Over the Garden Wall

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Tales from the Hood

Tales from the Hood

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
His House

His House

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Us

Us

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Fred 2: Night of the Living Fred

Fred 2: Night of the Living Fred

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The SpongeBob Musical: Live on Stage!

The SpongeBob Musical: Live on Stage!

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Dune

Dune

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The SpongeBob Musical: Live on Stage!

The SpongeBob Musical: Live on Stage!

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Queenpins

Queenpins

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Poltergeist

Poltergeist

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Titane

Titane

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Unfriended

Unfriended

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Night Teeth

Night Teeth

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Diary of a Wimpy Kid

Diary of a Wimpy Kid

2021
×
Read the review Edit this entry  
20
Joker

Joker

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Sleepy Hollow

Sleepy Hollow

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The J Team

The J Team

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Demon House

Demon House

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Charlie's Angels: Full Throttle

Charlie's Angels: Full Throttle

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Neon Demon

The Neon Demon

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Saw

Saw

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Ouran High School Host Club

Ouran High School Host Club

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Skeleton Key

The Skeleton Key

2005
×
Read the review Edit this entry  
16
The Love Witch

The Love Witch

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Nurse 3-D

Nurse 3-D

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
16
The Empty Man

The Empty Man

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Craft

The Craft

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Luca

Luca

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Corpse Bride

Corpse Bride

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
A Girl Walks Home Alone at Night

A Girl Walks Home Alone at Night

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Over the Garden Wall

Over the Garden Wall

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Seed of Chucky

Seed of Chucky

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry