Brunol23 has logged 45 entries for films during July 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Three Times

Three Times

2005
×
★★★★★
Edit this entry  
31
Much Loved

Much Loved

2015
×
★★★★
Edit this entry  
31
Days of Heaven

Days of Heaven

1978
×
★★★½
Edit this entry  
30
Machuca

Machuca

2004
×
★★★½
Edit this entry  
25
Black Vulture

Black Vulture

2021
×
★★
Edit this entry  
25
Peppermint Candy

Peppermint Candy

1999
×
★★★½
Edit this entry  
25
Mia madre

Mia madre

2015
×
★★★
Edit this entry  
24
A Time for Drunken Horses

A Time for Drunken Horses

2000
×
★★★★
Edit this entry  
24
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★
Edit this entry  
24
The Umbrellas of Cherbourg

The Umbrellas of Cherbourg

1964
×
★★★★
Edit this entry  
20
Wandering Shadows

Wandering Shadows

2004
×
★★★
Edit this entry  
19
The Happiest Day in the Life of Olli Mäki

The Happiest Day in the Life of Olli Mäki

2016
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Idiots

The Idiots

1998
×
★★★½
Edit this entry  
19
Alba

Alba

2016
×
★★★½
Edit this entry  
18
The Human Condition I: No Greater Love

The Human Condition I: No Greater Love

1959
×
★★★★½
Edit this entry  
18
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Mattress Man Commercial

Mattress Man Commercial

2003
×
★★★
Edit this entry  
17
Blossoms & Blood

Blossoms & Blood

2003
×
★★★½
Edit this entry  
17
Couch

Couch

2003
×
★★★
Edit this entry  
17
Akira

Akira

1988
×
★★★½
Edit this entry  
17
Leto

Leto

2018
×
★★★½
Edit this entry  
17
Rebecca

Rebecca

1940
×
★★★★
Edit this entry  
16
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★½
Edit this entry  
16
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★½
Edit this entry  
15
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★
Edit this entry  
13
Ballchewer

Ballchewer

2002
×
★★½
Edit this entry  
11
The Train of Salt and Sugar

The Train of Salt and Sugar

2016
×
★★★
Edit this entry  
11
La vie de Jésus

La vie de Jésus

1997
×
★★★½
Edit this entry  
11
West Beirut

West Beirut

1998
×
★★★½
Edit this entry  
11
Paris, Texas

Paris, Texas

1984
×
★★★½
Edit this entry  
10
The Wicker Man

The Wicker Man

1973
×
★★★★
Edit this entry  
10
Eden

Eden

2014
×
★★★★
Edit this entry  
10
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★½
Edit this entry  
05
The Dunes

The Dunes

2019
×
★★½
Edit this entry  
04
The Beekeeper

The Beekeeper

2020
×
★★½
Edit this entry  
04
Caterina

Caterina

2019
×
★★★½
Edit this entry  
04
Vapour

Vapour

2015
×
★★★
Edit this entry  
04
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Strategy of the Snail

The Strategy of the Snail

1993
×
★★★½
Edit this entry  
04
Le Havre

Le Havre

2011
×
★★★★
Edit this entry  
04
Summertime

Summertime

2015
×
★★★½
Edit this entry  
04
Happy Old Year

Happy Old Year

2019
×
★★★½
Edit this entry  
03
Macario

Macario

1960
×
★★★★
Edit this entry  
03
Friends: The Reunion

Friends: The Reunion

2021
×
★★★
Edit this entry  
03
The Celebration

The Celebration

1998
×
★★★★½
Edit this entry