Brunol23 has logged 259 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Aeronauts

The Aeronauts

2019
×
★★★½
Edit this entry  
30
Atlantics

Atlantics

2019
×
★★★★
Edit this entry  
29
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★★
Edit this entry  
28
Searching

Searching

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
22
Pretty Woman

Pretty Woman

1990
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Two Popes

The Two Popes

2019
×
★★★½
Edit this entry  
21
Playmobil: The Movie

Playmobil: The Movie

2019
×
★★
Edit this entry  
21
UMA 'Light of Himalaya'

UMA 'Light of Himalaya'

2018
×
½
Edit this entry  
20
The Current War

The Current War

2017
×
★★★
Edit this entry  
20
And Then We Danced

And Then We Danced

2019
×
★★★★
Edit this entry  
20
It Must Be Heaven

It Must Be Heaven

2019
×
★★★½
Edit this entry  
19
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★
Edit this entry  
14
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Motherless Brooklyn

Motherless Brooklyn

2019
×
★★★★
Edit this entry  
14
21 Bridges

21 Bridges

2019
×
★★½
Edit this entry  
13
Synonyms

Synonyms

2019
×
★★★★
Edit this entry  
13
Beanpole

Beanpole

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Bixa Travesty

Bixa Travesty

2018
×
★★★
Edit this entry  
07
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Edit this entry  
07
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Chambermaid

The Chambermaid

2018
×
★★★½
Edit this entry  
26
A Rainy Day in New York

A Rainy Day in New York

2019
×
★★★★
Edit this entry  
25
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Adam

Adam

2019
×
★★★
Edit this entry  
23
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
16
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★½
Edit this entry  
08
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Heroic Losers

Heroic Losers

2019
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Wild Goose Lake

The Wild Goose Lake

2019
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Thing

The Thing

1982
×
★★★½
Edit this entry  
18
Sunday

Sunday

2018
×
★★★½
Edit this entry  
18
My Name Is Daniel

My Name Is Daniel

2018
×
★★★
Edit this entry  
15
The Goldfinch

The Goldfinch

2019
×
★★★
Edit this entry  
14
Shame

Shame

2011
×
★★★★
Edit this entry  
10
A Clockwork Orange

A Clockwork Orange

1971
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Gemini Man

Gemini Man

2019
×
★★½
Edit this entry  
09
She Said, He Said

She Said, He Said

2019
×
★★½
Edit this entry  
04
Mirror

Mirror

1975
×
★★★★
Edit this entry  
02
Joker

Joker

2019
×
★★★★
Edit this entry  
02
Crawl

Crawl

2019
×
★★★
Edit this entry  
02
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Blinded by the Light

Blinded by the Light

2019
×
★★★½
Edit this entry  
01
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★
Edit this entry  
30
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★
Edit this entry  
30
Hebe

Hebe

2019
×
★★½
Edit this entry  
29
Queen of Hearts

Queen of Hearts

2019
×
★★★★
Edit this entry  
29
Sócrates

Sócrates

2018
×
★★★½
Edit this entry  
29
Inner Court

Inner Court

2017
×
★★★
Edit this entry