brunocarmelo has logged 36 entries for films during August 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Rust

Rust

2018
×
★★★
Edit this entry  
30
Loveling

Loveling

2018
×
★★★½
Edit this entry  
29
The Guernsey Literary & Potato Peel Pie Society

The Guernsey Literary & Potato Peel Pie Society

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Salto no Vazio

Salto no Vazio

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
O Banquete

O Banquete

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Kin

Kin

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Missão 115

Missão 115

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Equalizer

The Equalizer

2014
×
★★½
Edit this entry  
17
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★
Edit this entry  
17
Gauguin: Voyage to Tahiti

Gauguin: Voyage to Tahiti

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Yonlu

Yonlu

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Other Woman

The Other Woman

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Slender Man

Slender Man

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Opening the Closet

Opening the Closet

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Guest

The Guest

2014
×
★★★
Edit this entry  
10
Panama Al Brown, Cuando el Puño Abre

Panama Al Brown, Cuando el Puño Abre

×
Read the review Edit this entry  
10
Diamantino

Diamantino

2018
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Lots of Kids, a Monkey and a Castle

Lots of Kids, a Monkey and a Castle

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Bajo la Influencia

Bajo la Influencia

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Miss María, Skirting the Mountain

Miss María, Skirting the Mountain

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Anjos de Ipanema

Anjos de Ipanema

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Rosa Chumbe

Rosa Chumbe

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Che, Memórias de um Ano Secreto

Che, Memórias de um Ano Secreto

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Amalia, la secretaria

Amalia, la secretaria

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Eduardo Galeano, Vagamundo

Eduardo Galeano, Vagamundo

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Petra

Petra

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Apparition

The Apparition

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Damn Kids

Damn Kids

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Sol Alegria

Sol Alegria

2018
×
★★★
Edit this entry  
04
The Boat

The Boat

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Anon

Anon

2018
×
★★★
Edit this entry  
03
The Devil and Father Amorth

The Devil and Father Amorth

2017
×
Read the review Edit this entry  
02
The Death of Superman

The Death of Superman

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Teen Titans Go! To the Movies

Teen Titans Go! To the Movies

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Virgin Cheerleaders in Chains

Virgin Cheerleaders in Chains

2017
×
★½
Read the review Edit this entry