• Vox Lux

    ★★½

  • Suspiria

    ★★★½

  • Boy Erased

    ★★★

  • Free Solo

    ★★★½

  • A Star Is Born

    ★★★

  • The Favourite

    ★★★★

  • First Man

    ★★★★

  • A Simple Favor

    ★★★

  • Roma

    ★★★★½

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★½

  • Crazy Rich Asians

    ★★

  • The Spy Who Dumped Me

    ★½

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★½

  • Incredibles 2

    ★★★½

  • Ocean's Eight

    ★★★★

  • Burning

    ★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★½

  • Climax

    ★★★★

  • Be Natural: The Untold Story of Alice Guy-Blaché

  • Cold War

    ★★★★

  • Deadpool 2

    ★★★

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★½

  • Gringo

  • Game Night

    ★★★½

  • Love, Simon

    ★★★½

  • Red Sparrow

  • Annihilation

    ★★★½

  • Black Panther

    ★★★★

  • Tully

    ★★★

  • The Miseducation of Cameron Post

    ★★★½

  • Hereditary

    ★½

  • Wildlife

    ★★★½

  • Lizzie

    ★★½

  • Eighth Grade

    ★★★½

  • Searching

    ★★★½

  • Maze Runner: The Death Cure

    ★★★½

  • The Post

    ★★½

  • Pitch Perfect 3

  • Phantom Thread

    ★★½

  • The Greatest Showman

    ★★★★½

  • Wonder

    ★★½

  • Justice League

    ★★

  • Coco

    ★★★★

  • Demi Lovato: Simply Complicated

  • Thor: Ragnarok

    ★★★½

  • Happy Death Day

  • Blade Runner 2049

    ★★½

  • Kingsman: The Golden Circle

    ★★½

  • Allure

    ★★½

  • Revenge

    ★½

  • Disobedience

    ★★★½

  • Roman J. Israel, Esq.

    ★½

  • Professor Marston and the Wonder Women

    ★★★

  • Molly's Game

    ★★★★

  • I, Tonya

    ★★★★

  • Stronger

    ★★★

  • Gaga: Five Foot Two

    ★★

  • mother!

    ★★★

  • It

    ★★½

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★½

  • Battle of the Sexes

    ★★★½

  • Lady Bird

    ★★★★

  • Darkest Hour

    ★★★½

  • First Reformed

    ★★★½

  • The Shape of Water

    ★★★

  • Thelma

    ★★★½

  • Diana: In Her Own Words

    ★★★½

  • Dunkirk

    ★★★★