bruna has logged 212 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Blades of Glory

Blades of Glory

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Enchanted

Enchanted

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Jawbreaker

Jawbreaker

1999
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Edit this entry  
27
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Café Society

Café Society

2016
×
½
Edit this entry  
25
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
A Christmas Carol

A Christmas Carol

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Herbie Fully Loaded

Herbie Fully Loaded

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
1917

1917

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Prom

The Prom

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Certain Women

Certain Women

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
J.T. LeRoy

J.T. LeRoy

2018
×
★★★
Edit this entry  
06
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Hamilton

Hamilton

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
★★★★
Edit this entry  
03
Ammonite

Ammonite

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Tenet

Tenet

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Folklore: The Long Pond Studio Sessions

Folklore: The Long Pond Studio Sessions

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Spanglish

Spanglish

2004
×
★★★½
Edit this entry  
22
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Crickets

Crickets

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Imagine Me & You

Imagine Me & You

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Climax

Climax

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Blue Jasmine

Blue Jasmine

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
BLACKPINK: Light Up the Sky

BLACKPINK: Light Up the Sky

2020
×
Read the review Edit this entry  
02
Notting Hill

Notting Hill

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
Edit this entry  
01
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
In Time

In Time

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Gay USA

Gay USA

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Buddies

Buddies

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Haunting of Bly Manor

The Haunting of Bly Manor

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Raise Your Voice

Raise Your Voice

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Confessions of a Teenage Drama Queen

Confessions of a Teenage Drama Queen

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Madagascar

Madagascar

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Savage X Fenty Show Vol. 2

Savage X Fenty Show Vol. 2

2020
×
Edit this entry  
02
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Social Dilemma

The Social Dilemma

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Step Up

Step Up

2006
×
★½
Edit this entry  
29
Work It

Work It

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Vita & Virginia

Vita & Virginia

2018
×
★★★½
Edit this entry  
28
Avatar

Avatar

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Mulan

Mulan

1998
×
★★★★
Edit this entry  
25
Neighboring Sounds

Neighboring Sounds

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry