Jon? has logged 22 entries for films during February 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
PlayTime

PlayTime

1967
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Betty Tells Her Story

Betty Tells Her Story

1972
×
★★★★
Edit this entry  
26
Terrorizers

Terrorizers

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Mur Murs

Mur Murs

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Mary Jane's Not a Virgin Anymore

Mary Jane's Not a Virgin Anymore

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Bless Their Little Hearts

Bless Their Little Hearts

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Written on the Wind

Written on the Wind

1956
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Sweet Smell of Success

Sweet Smell of Success

1957
×
★★★★
Edit this entry  
18
Friday Foster

Friday Foster

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Holes

Holes

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Portrait of a Young Girl at the End of the '60s in Brussels

Portrait of a Young Girl at the End of the '60s in Brussels

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Devil, Probably

The Devil, Probably

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Can't Get You Out of My Head

Can't Get You Out of My Head

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Story of Film: An Odyssey

The Story of Film: An Odyssey

2011
×
Edit this entry  
14
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Scenes from a Marriage

Scenes from a Marriage

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
03
Dishonored

Dishonored

1931
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Nationtime

Nationtime

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Meeting the Man: James Baldwin in Paris

Meeting the Man: James Baldwin in Paris

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Electric Dragon 80.000 V

Electric Dragon 80.000 V

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry