bruno has logged 340 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
31
The Woman Who Ran

The Woman Who Ran

2020
×
★★★
Edit this entry  
31
Gretel & Hansel

Gretel & Hansel

2020
×
★½
Edit this entry  
30
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
★★★½
Edit this entry  
30
Your Name Engraved Herein

Your Name Engraved Herein

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Minari

Minari

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★★
Edit this entry  
28
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★★★
Edit this entry  
28
Another Round

Another Round

2020
×
★★★½
Edit this entry  
27
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Edit this entry  
27
Life

Life

2017
×
★★★
Edit this entry  
27
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★
Edit this entry  
27
REDMARE

REDMARE

2018
×
Edit this entry  
27
Charlie and the Chocolate Factory

Charlie and the Chocolate Factory

2005
×
★★★★
Edit this entry  
27
Dekalog

Dekalog

1989
×
Edit this entry  
27
Decalogue X

Decalogue X

1989
×
★★★½
Edit this entry  
26
Decalogue IX

Decalogue IX

1989
×
★★★
Edit this entry  
26
Decalogue VIII

Decalogue VIII

1989
×
★★★
Edit this entry  
25
Decalogue VII

Decalogue VII

1989
×
★★★½
Edit this entry  
22
Decalogue VI

Decalogue VI

1989
×
★★★★
Edit this entry  
22
Decalogue V

Decalogue V

1989
×
★★★★
Edit this entry  
22
Decalogue IV

Decalogue IV

1989
×
★★★
Edit this entry  
21
Decalogue III

Decalogue III

1989
×
★★★
Edit this entry  
20
Decalogue II

Decalogue II

1989
×
★★★
Edit this entry  
20
Decalogue I

Decalogue I

1989
×
★★★★½
Edit this entry  
17
The Call

The Call

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Possessor

Possessor

2020
×
★★★
Edit this entry  
15
Let Them All Talk

Let Them All Talk

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Anna and the Apocalypse

Anna and the Apocalypse

2017
×
★★★
Edit this entry  
14
Dogville

Dogville

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
14
True

True

2004
×
★★★½
Edit this entry  
13
Night of the Demon

Night of the Demon

1957
×
★★★★
Edit this entry  
13
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★★
Edit this entry  
12
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
09
The Pale Door

The Pale Door

2020
×
★★½
Edit this entry  
08
Tigertail

Tigertail

2020
×
★★★
Edit this entry  
08
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★½
Edit this entry  
07
Mank

Mank

2020
×
★★★
Edit this entry  
05
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
Edit this entry  
04
Ammonite

Ammonite

2020
×
★★★½
Edit this entry  
03
Millennium Mambo

Millennium Mambo

2001
×
★★★★
Edit this entry  
03
Fauve

Fauve

2018
×
★★★★
Edit this entry  
03
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
★★½
Edit this entry  
02
Funny Games

Funny Games

1997
×
★★★
Edit this entry  
01
Freud: The Secret Passion

Freud: The Secret Passion

1962
×
★★★★
Edit this entry  
27
Folklore: The Long Pond Studio Sessions

Folklore: The Long Pond Studio Sessions

2020
×
Read the review Edit this entry  
24
Hillbilly Elegy

Hillbilly Elegy

2020
×
★★★
Edit this entry  
23
Run

Run

2020
×
★★★
Edit this entry  
22
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry