• The Boy Who Killed My Parents

    ★★★

  • The Girl Who Killed Her Parents

    ★★★

  • Squid Game

  • star-crossed: the film

  • Malignant

    ★★★

  • Candyman

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • Old

    ★★

  • Pig

    ★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★

  • A Classic Horror Story

    ★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Annette

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ½

  • Till Death

    ★★★

  • The Forever Purge

    ★★½

  • Luca

    ★★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • Cruella

    ★★★★

  • The Woman in the Window

    ★★

  • Army of the Dead

    ★★

  • Spiral: From the Book of Saw

  • A Vida Depois do Tombo

  • Things Heard & Seen

    ★★

  • Save Ralph

  • RuPaul’s Drag Race: Corona Can’t Keep a Good Queen Down

  • Willy's Wonderland

    ½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Land

    ★★★

  • In the Earth

    ★★★

  • Censor

    ★★

  • Malcolm & Marie

    ★★½

  • Wrong Turn

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

  • News of the World

    ★★

  • Burrow

  • Let Them All Talk

    ★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • The Call

    ★★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★½

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

  • Hillbilly Elegy

    ★★★

  • Mank

    ★★

  • The Life Ahead

    ★★★★

  • The Boulet Brothers' Dragula: Resurrection

  • Love and Monsters

    ★★½

  • BLACKPINK: Light Up the Sky

    ★★★★

  • Nocturne

    ★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Cross the Line

    ★★★½

  • The Wolf of Snow Hollow

  • Run

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★½

  • On the Rocks

    ★★★½

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★½

  • The Stranger by the Shore

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★★½

  • Ammonite

    ★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • Unpregnant

    ★★★★

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★

  • One Night in Miami...

    ★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★★

  • The Human Voice

    ★★★★

  • KONSERT

  • Antebellum

    ★★★

  • The Swarm

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

  • The Pale Door

    ★★½

  • She Dies Tomorrow