• Toss-Up

    Toss-Up

    ★★★★½

    benim lisede sevgilimidi biliyon mu? elif, elif...
    bigun geldi bu,
    dedi ben gidiyom. dedim nereye, dedi köye. dedim ne köyu kızım manyak mısın ya? dedi
    bingöl'e işte biz kürdüz. iyi dedim napalım? köyler boşaltılıyor, terör çıktı babam öyle istiyor,
    dedem babaannem hasta onların yanına gidiyok. e dedim ben nolacam? öle diyince bu
    çıkarttı göğsunden resmini. ikimizin lise bahçesindeki resmi. (fotoğrafı çıkarır) bunu dedi ölene
    kadar saklayacam dedi. annıyon mu abi? senin o arkadaşın bingöllu¨ devran köye gitmeyeydi,
    benim de bacağım kopmayacaktı. ben o devranın anasını avradını sikeyim.

  • The Turin Horse

    The Turin Horse

    ★★★★½

    Anlamlandırılamayan yaşamın insanı ilmik ilmik tüketmesi ve bitecek sanılan gecenin hiç bitmeyişi. Her günümüz böylece tükenmiyor mu?
    Rüzgâr devam ettikçe her şey yavaş yavaş tükeniyor, su tükeniyor, umut tükeniyor, anlam tükeniyor. O anlamsızlığın orta yerinde “yemek zorundasın” diyen o ses de tükeniyor.. Rüzgarı derinden hissettiren bir Belà Tarr vedası.

  • Band of Brothers

    Band of Brothers

    ★★★★★

    we're paratroopers, lieutenant. we're supposed to be surrounded

  • Midnight Cowboy

    Midnight Cowboy

    ★★★★

    hey! I’m walking here! I’m walking here!

  • Wild Tales

    Wild Tales

    ★★★★

    6 farklı hikayenin en büyük ortak noktası; hangi toplumsal gruba ait olursak olalım, öfke ve kızgınlık anlarında kendimize hakim olamamamız ve maddi gücümüz, sosyal statümüz, görgümüz, bilgimiz ne olursa olsun sonunda aciz bir insan olarak hissettiğimiz o öfke ve asabiyet duygusu altında nasıl da ezilip daha da acizleştiğimiz.

  • The Third Man

    The Third Man

    ★★★★

    "italya’da 30 yıl boyunca borjiyalar vardı. yani savaş, kıyım, cinayet... ama michalengelo, leonardo ve rönesans aynı dönemde var oldular. oysa isviçre’de kardeşlik, 500 yıllık demokrasi ve barış vardı. ama ne yaratabildiler? sadece guguklu saat!"

  • What We Do in the Shadows

    What We Do in the Shadows

    ★★★½

    -deacon: aslında çok özel bir sebebi yok, hani sanırım bizim bakire kanı içmemizin sebebi kulağa havalı gelmesi.

    -vladislav: ben olaya şöyle bakıyorum.bir sandviç yiyecekseniz sanırım onu daha önce kimsenin sikmemiş olduğunu bilirseniz daha çok zevk alırsınız.

  • I Stand Alone

    I Stand Alone

    ★★★½

    kendi iraden dışında doğ, karnını doyur, sikini etrafta salla, yeni bir yaşam kur ve öl. hayat koca bir boşluktur. bu hep böyleydi ve öyle olacak. içinde ben olmadan daha iyi olacak koca bir boşluk. artık bu oyunu oynamak istemiyorum, hayır, bu hayatta değil. daha kişisel, daha etkileyici bir şeyler denemek istiyorum. bu büyük mekanizmanın değiştirilebilir bir başka parçası olmak istemiyorum. öleceğim gün, diğer milyonlarca amcık ağızlının yaptığından daha fazla şey yapmış olarak ölmek istiyorum. şuna baksana amına koyayım, her yavşak,…

  • Kill Bill: Vol. 1

    Kill Bill: Vol. 1

    ★★★½

    P U S S Y W A G O N

  • The Blues Brothers

    The Blues Brothers

    ★★★★

    "we can't fail, we are on a misson from god"

  • Pan's Labyrinth

    Pan's Labyrinth

    ★★★★

    “gerçekler sizi sardığında, tek sığınağınız hayal gücünüzdür.”

  • Heathers

    Heathers

    ★★★★

    “Az önce en yakın arkadaşımı öldürdüm.”
    “Aynı zamanda en kötü düşmanını öldürdün.”