brtblci has logged 39 entries for films during June 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
3-Iron

3-Iron

2004
×
★★
Edit this entry  
30
Sherlock, Jr.

Sherlock, Jr.

1924
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Un Chien Andalou

Un Chien Andalou

1929
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★
Edit this entry  
26
Anna Karenina

Anna Karenina

2012
×
★★½
Edit this entry  
25
Two Days, One Night

Two Days, One Night

2014
×
★★★½
Edit this entry  
24
Demons 2

Demons 2

1986
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Gold Rush

The Gold Rush

1925
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Last Castle

The Last Castle

2001
×
★★★½
Edit this entry  
24
Disobedience

Disobedience

2017
×
★★★
Edit this entry  
24
Christine

Christine

1983
×
★★★½
Edit this entry  
24
In the Line of Fire

In the Line of Fire

1993
×
★★★½
Edit this entry  
23
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★★
Edit this entry  
23
The Strangers

The Strangers

2008
×
Edit this entry  
23
Leave No Trace

Leave No Trace

2018
×
★★½
Edit this entry  
22
Stardust

Stardust

2007
×
★★★½
Edit this entry  
21
Against All Odds

Against All Odds

1984
×
★½
Edit this entry  
21
Inside Man

Inside Man

2006
×
★★★½
Edit this entry  
21
Living in Oblivion

Living in Oblivion

1995
×
★★★★
Edit this entry  
21
Demons

Demons

1985
×
★★★★
Edit this entry  
20
Arianna

Arianna

2015
×
★★★
Edit this entry  
20
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★★
Edit this entry  
20
Under the Shadow

Under the Shadow

2016
×
★★★½
Edit this entry  
20
Red State

Red State

2011
×
★★
Edit this entry  
19
First Blood

First Blood

1982
×
★★★★
Edit this entry  
19
Sleepers

Sleepers

1996
×
★★★½
Edit this entry  
18
Veronica

Veronica

2017
×
★★
Edit this entry  
17
Mank

Mank

2020
×
★★½
Edit this entry  
15
Da 5 Bloods

Da 5 Bloods

2020
×
Edit this entry  
13
The English Patient

The English Patient

1996
×
★★
Edit this entry  
11
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★
Edit this entry  
11
Lolita

Lolita

1997
×
★★½
Edit this entry  
08
Unfaithful

Unfaithful

2002
×
★★½
Edit this entry  
07
Blindness

Blindness

2008
×
★★½
Edit this entry  
05
Gia

Gia

1998
×
★★★
Edit this entry  
04
The Best Offer

The Best Offer

2013
×
★★★½
Edit this entry  
03
Unbreakable

Unbreakable

2000
×
★★★½
Edit this entry  
02
Possessor

Possessor

2020
×
★★★
Edit this entry  
01
Gretel & Hansel

Gretel & Hansel

2020
×
★★★½
Edit this entry