brtblci has logged 35 entries for films during April 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Ethos

Ethos

2020
×
★★★
Edit this entry  
29
The Girl Next Door

The Girl Next Door

2007
×
★★½
Edit this entry  
29
Hostel: Part II

Hostel: Part II

2007
×
★★
Edit this entry  
28
Raw

Raw

2016
×
★★★½
Edit this entry  
28
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★½
Edit this entry  
28
Hostel

Hostel

2005
×
★½
Edit this entry  
28
I Spit on Your Grave 2

I Spit on Your Grave 2

2013
×
Edit this entry  
28
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★
Edit this entry  
27
Buried

Buried

2010
×
★★★
Edit this entry  
27
Soul

Soul

2020
×
★★★
Edit this entry  
27
Inside

Inside

2007
×
★★★½
Edit this entry  
26
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
Edit this entry  
26
Another Round

Another Round

2020
×
★★
Edit this entry  
24
Mystery Train

Mystery Train

1989
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Cop Land

Cop Land

1997
×
★★★★
Edit this entry  
16
Big Night

Big Night

1996
×
★★★★
Edit this entry  
15
Body Heat

Body Heat

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Knockin' on Heaven's Door

Knockin' on Heaven's Door

1997
×
★★★
Edit this entry  
14
Moebius

Moebius

2013
×
Edit this entry  
11
Dead Men Don't Wear Plaid

Dead Men Don't Wear Plaid

1982
×
★★★★
Edit this entry  
11
Scream

Scream

1996
×
★★★
Edit this entry  
10
The Farm

The Farm

2018
×
½
Edit this entry  
10
The Green Inferno

The Green Inferno

2013
×
½
Edit this entry  
09
Final Destination

Final Destination

2000
×
★★
Edit this entry  
09
Cold Fish

Cold Fish

2010
×
★★★½
Edit this entry  
08
Cheap Thrills

Cheap Thrills

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Eden Lake

Eden Lake

2008
×
★★
Edit this entry  
07
Glengarry Glen Ross

Glengarry Glen Ross

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Holy Innocents

The Holy Innocents

1984
×
★★★★
Edit this entry  
04
Miss Violence

Miss Violence

2013
×
★★
Edit this entry  
03
The Fury

The Fury

1978
×
★★
Edit this entry  
03
To Live and Die in L.A.

To Live and Die in L.A.

1985
×
★★★★
Edit this entry  
02
Little Otik

Little Otik

2000
×
★★★★
Edit this entry  
02
Taxidermia

Taxidermia

2006
×
★★★★
Edit this entry  
02
Teeth

Teeth

2007
×
★★
Edit this entry