brtblci has logged 92 entries for films during March 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
House of Games

House of Games

1987
×
★★★½
Edit this entry  
31
An American Crime

An American Crime

2007
×
★★★
Edit this entry  
30
Mysterious Skin

Mysterious Skin

2004
×
★★★
Edit this entry  
30
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★½
Edit this entry  
30
Cabin Fever

Cabin Fever

2002
×
Edit this entry  
29
Angel Heart

Angel Heart

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Mother

Mother

2009
×
★★★★
Edit this entry  
29
Subconscious Cruelty

Subconscious Cruelty

2000
×
Read the review Edit this entry  
28
The Thin Blue Line

The Thin Blue Line

1988
×
★★★★
Edit this entry  
28
A Single Man

A Single Man

2009
×
★★
Edit this entry  
28
Wrong Turn

Wrong Turn

2003
×
★½
Edit this entry  
27
Grotesque

Grotesque

2009
×
½
Edit this entry  
27
Faces of Death

Faces of Death

1978
×
½
Edit this entry  
27
Down by Law

Down by Law

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Mishima: A Life in Four Chapters

Mishima: A Life in Four Chapters

1985
×
★★★★
Edit this entry  
26
Fright Night

Fright Night

1985
×
★★
Edit this entry  
26
The Human Centipede 2 (Full Sequence)

The Human Centipede 2 (Full Sequence)

2011
×
½
Edit this entry  
26
The Human Centipede (First Sequence)

The Human Centipede (First Sequence)

2009
×
★½
Edit this entry  
26
Freaks

Freaks

1932
×
★★★★
Edit this entry  
26
Cell 211

Cell 211

2009
×
★★
Edit this entry  
26
I Spit on Your Grave

I Spit on Your Grave

2010
×
★½
Edit this entry  
25
Marriage Italian Style

Marriage Italian Style

1964
×
★★★
Edit this entry  
25
A Room with a View

A Room with a View

1985
×
★★
Edit this entry  
25
The Descent

The Descent

2005
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Hitcher

The Hitcher

1986
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Dead Zone

The Dead Zone

1983
×
★★★
Edit this entry  
24
Le Cercle Rouge

Le Cercle Rouge

1970
×
★★★★½
Edit this entry  
23
The Deer Hunter

The Deer Hunter

1978
×
★★★★
Edit this entry  
23
...And Justice for All

...And Justice for All

1979
×
★★★½
Edit this entry  
22
The Wanderers

The Wanderers

1979
×
★★★
Edit this entry  
21
Woman in the Dunes

Woman in the Dunes

1964
×
★★★★½
Edit this entry  
20
The Long Goodbye

The Long Goodbye

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Martin Eden

Martin Eden

2019
×
★★★½
Edit this entry  
19
Safe

Safe

1995
×
★★★
Edit this entry  
18
Open Your Eyes

Open Your Eyes

1997
×
★★★½
Edit this entry  
17
American Wedding

American Wedding

2003
×
Edit this entry  
17
American Pie 2

American Pie 2

2001
×
★½
Edit this entry  
17
4 Months, 3 Weeks and 2 Days

4 Months, 3 Weeks and 2 Days

2007
×
★★★★
Edit this entry  
17
Tangerines

Tangerines

2013
×
★★★½
Edit this entry  
16
Calvary

Calvary

2014
×
★★★½
Edit this entry  
16
Hackers

Hackers

1995
×
★½
Edit this entry  
16
Submarine

Submarine

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Landscape in the Mist

Landscape in the Mist

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Session 9

Session 9

2001
×
★★½
Edit this entry  
14
Kill List

Kill List

2011
×
★★★½
Edit this entry  
14
High Tension

High Tension

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Hardware

Hardware

1990
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Brightburn

Brightburn

2019
×
Edit this entry  
14
Attack the Block

Attack the Block

2011
×
★½
Edit this entry  
13
American Mary

American Mary

2012
×
★★½
Edit this entry