brtblci has logged 35 entries for films during February 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Dark City

Dark City

1998
×
★★★½
Edit this entry  
25
Airplane!

Airplane!

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Thing

The Thing

1982
×
★★★
Edit this entry  
24
Predator

Predator

1987
×
★★★
Edit this entry  
22
The Princess Bride

The Princess Bride

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Wag the Dog

Wag the Dog

1997
×
★★★
Edit this entry  
21
Innocence

Innocence

1997
×
★★★★
Edit this entry  
21
Everything's Gonna Be Great

Everything's Gonna Be Great

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Equilibrium

Equilibrium

2002
×
★★★½
Edit this entry  
18
Terminator 2: Judgment Day

Terminator 2: Judgment Day

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Terminator

The Terminator

1984
×
★★★★
Edit this entry  
18
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★
Edit this entry  
17
Wayne's World

Wayne's World

1992
×
★★★
Edit this entry  
16
RoboCop

RoboCop

1987
×
★★★½
Edit this entry  
15
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★★½
Edit this entry  
12
Don't Let Them Shoot the Kite

Don't Let Them Shoot the Kite

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Girl with the Red Scarf

The Girl with the Red Scarf

1978
×
★★★★
Edit this entry  
11
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★½
Edit this entry  
11
Logan

Logan

2017
×
★★★★
Edit this entry  
10
Icarus

Icarus

2017
×
★★★½
Edit this entry  
10
Killing the Shadows

Killing the Shadows

2006
×
★★★½
Edit this entry  
10
The Fly

The Fly

1986
×
★★★★
Edit this entry  
09
The Wolfpack

The Wolfpack

2015
×
★★★
Edit this entry  
09
Dracula in Istanbul

Dracula in Istanbul

1953
×
★★★
Edit this entry  
09
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★½
Edit this entry  
08
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★
Edit this entry  
08
The Broken Landlord

The Broken Landlord

1985
×
★★★½
Edit this entry  
07
Edge of Tomorrow

Edge of Tomorrow

2014
×
★★★½
Edit this entry  
07
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★½
Edit this entry  
05
The World's End

The World's End

2013
×
★★★½
Edit this entry  
04
Yahşi Batı

Yahşi Batı

2009
×
★★★★
Edit this entry  
03
Vizontele

Vizontele

2001
×
★★★★
Edit this entry  
02
İstanbul Beneath My Wings

İstanbul Beneath My Wings

1996
×
★★★
Edit this entry