Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
15
Five Feet Apart

Five Feet Apart

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Cruella

Cruella

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
He's All That

He's All That

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
27
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Twilight

Twilight

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Valentine's Day

Valentine's Day

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby

Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby

2006
×
Read the review Edit this entry  
19
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Cloudy with a Chance of Meatballs 2

Cloudy with a Chance of Meatballs 2

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Lilo & Stitch

Lilo & Stitch

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Cloudy with a Chance of Meatballs

Cloudy with a Chance of Meatballs

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Kissing Booth 3

The Kissing Booth 3

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
08
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Wrath of Man

Wrath of Man

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Begin Again

Begin Again

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
Read the review Edit this entry  
28
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Twilight

Twilight

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
Read the review Edit this entry  
25
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
Read the review Edit this entry  
24
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Twilight

Twilight

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Twilight

Twilight

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
18
The Incredibles

The Incredibles

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Princess and the Frog

The Princess and the Frog

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Terminal

The Terminal

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Insomnia

Insomnia

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
F9

F9

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
In the Heights

In the Heights

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
22
Fatherhood

Fatherhood

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Beverly Hills Cop

Beverly Hills Cop

1984
×
Read the review Edit this entry