liam has logged 37 entries for films during February 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Aliens

Aliens

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Decalogue VII

Decalogue VII

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Game

The Game

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Paprika

Paprika

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Us

Us

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Panic Room

Panic Room

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Let It Be

Let It Be

1969
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Decalogue VI

Decalogue VI

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
To All the Boys: Always and Forever

To All the Boys: Always and Forever

2021
×
Read the review Edit this entry  
18
The Graduate

The Graduate

1967
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Your Honor

Your Honor

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Toy Story 3

Toy Story 3

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
T2 Trainspotting

T2 Trainspotting

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Kung Fu Panda

Kung Fu Panda

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Casablanca

Casablanca

1942
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Decalogue V

Decalogue V

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Raging Bull

Raging Bull

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Curious Case of Benjamin Button

The Curious Case of Benjamin Button

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Princess Bride

The Princess Bride

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Cars 3

Cars 3

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
On the Waterfront

On the Waterfront

1954
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Finding Nemo

Finding Nemo

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Decalogue IV

Decalogue IV

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Toy Story

Toy Story

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Young Girls of Rochefort

The Young Girls of Rochefort

1967
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Monsters, Inc.

Monsters, Inc.

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Trip

The Trip

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry