• No Time to Die

    ★★★★

  • The Death of David Cronenberg

    ★★½

  • Dune

    ★★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Titane

    ★★★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ½

  • Fear Street: 1994

    ★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Army of the Dead

    ★½

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ★★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★

  • Bobo the Monkey

    ★★★★

  • Death to 2020

    ★½

  • Long Toast

  • Puparia

    ★★★★★

  • Two Distant Strangers

    ½

  • Happiest Season

    ★★½

  • Mank

    ★★★½

  • OPAL

    ★★★★★

  • An Evening with Tim Heidecker

    ★★★★½

  • Red, White and Blue

    ★★★★

  • Mangrove

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★½

  • Lovers Rock

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★★

  • Tenet

    ★★½

  • Jim Jefferies: Intolerant

    ★★★½

  • Coming Out

    ★★★★★

  • A Dog That Smokes Weed

    ★★★★

  • Eric Andre: Legalize Everything

    ★★★½

  • Twins in Paradise

    ★★★★★

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★

  • 8:46

    ★★★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★

  • Middleditch & Schwartz

    ★★★★★

  • Smiling Friends

    ★★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★½

  • Road to Roma

  • Horse Girl

    ★★½

  • Black Bear

    ★★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★½

  • Goldman v Silverman

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Little Women

    ★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★½

  • 1917

    ★★★½

  • The Fall

    ★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Catscape

    ★★★★½

  • Bill Burr: Paper Tiger

    ★★★½

  • Saint Maud

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Bad Education

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • The King

    ★★½

  • The Two Popes

    ★★★

  • Joker

    ★★½

  • Waves

    ★★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • The Aeronauts

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Dave Chappelle: Sticks & Stones

  • It Chapter Two

    ★½

  • Nimic

    ★★★★