• Pig

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Cats

    ★½

  • The Fall

    ★★★½

  • Mister America

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★½

  • Joker

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★½

  • Anima

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • General Commander

    ★½

  • Parasite

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★

  • Velvet Buzzsaw

    ★½

  • The Farewell

    ★★★½

  • Vice

    ★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

  • The Favourite

    ★★★★

  • Ocean's Eight

    ★★★

  • Incredibles 2

    ★★★

  • A Quiet Place

    ★★★

  • Red Sparrow

    ★★½

  • Annihilation

    ★★★½

  • Hereditary

    ★★★★

  • Won't You Be My Neighbor?

    ★★★½

  • Mandy

    ★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★★

  • The Trial

    ★★★★

  • The Beaning

    ★★★

  • WHAT DID JACK DO?

    ★★★½

  • Joan Didion: The Center Will Not Hold

    ★★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★★

  • I, Tonya

    ★★★½

  • The Death of Stalin

    ★★★½

  • It

    ★★★

  • mother!

    ★★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★½

  • Hostiles

    ★★★½

  • Lady Bird

    ★★★½

  • First Reformed

    ★★★★½

  • Logan Lucky

    ★★★★

  • Wet Hot American Summer: Ten Years Later

    ★★★½

  • Dunkirk

    ★★★½

  • Good Time

    ★★★½

  • The Disaster Artist

    ★★★½

  • Baby Driver

    ★★★½

  • Call of Cuteness

    ★★★

  • Columbus

    ★★★★

  • Thoroughbreds

    ★★★½

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★

  • Silence

    ★★★★

  • Moana

    ★★★

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ★★★

  • HyperNormalisation

  • Secret Goldfish

    ★★★★

  • Nocturnal Animals

    ★★★½

  • Arrival

    ★★★

  • 10 Cloverfield Lane

    ★★★

  • Zootopia

    ★★★

  • Hail, Caesar!

    ★★★½

  • Kate Plays Christine

    ★★

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★½

  • The Hateful Eight

    ★★★½

  • Spectre

    ★★★

  • Mobilize

    ★★★

  • Black Mass

    ★★★