Bruno has logged 15 entries for films during 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
02
Good Vibrations

Good Vibrations

2012
×
★★★
Edit this entry  
19
St. Vincent

St. Vincent

2014
×
★★
Edit this entry  
17
Network

Network

1976
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Two Days, One Night

Two Days, One Night

2014
×
★★★
Edit this entry  
11
Pride

Pride

2014
×
★★★
Edit this entry  
10
Get Shorty

Get Shorty

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
To Live and Die in L.A.

To Live and Die in L.A.

1985
×
★★★½
Edit this entry  
08
American Sniper

American Sniper

2014
×
★★
Edit this entry  
06
Hardcore

Hardcore

1979
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Rolling Thunder

Rolling Thunder

1977
×
★★★½
Edit this entry  
04
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Whiplash

Whiplash

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Offence

The Offence

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Drop

The Drop

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry