• Fear Street: 1666

    ★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Thir13en Ghosts

    ★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★½

  • The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

    ★★★½

  • Raiders of the Lost Ark

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★

  • When Marnie Was There

    ★★★★½

  • The Cat Returns

    ★★★

  • A Face in the Crowd

    ★★★★½

  • Nobody

    ★★★★

  • I Care a Lot

  • Judy

    ★★★½

  • Into the Woods

    ★★½

  • Trixie Mattel: Moving Parts

    ★★★★

  • The Best Little Whorehouse in Texas

    ★★★★★

  • Vampires vs. the Bronx

    ★★★★★