• A Wrinkle in Time

  • Annihilation

    ★★★★

  • The Cloverfield Paradox

    ★★★★

  • Winchester

    ★★

  • Black Panther

    ★★★★½

  • Damsel

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★★

  • Mandy

    ★★★★

  • Insidious: The Last Key

    ★½

  • Bright

  • The Post

    ★★★★

  • All the Money in the World

    ★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★

  • A Christmas Prince

    ★★½

  • The Shape

  • Coco

    ★★★★★

  • Happy Death Day

    ★★★½

  • Ghost Stories

    ★★★½

  • I, Tonya

    ★★★★

  • mother!

    ★★★

  • It

    ★★★★½

  • Lady Bird

  • The Shape of Water

    ★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★½

  • Cars 3

  • Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

    ★★

  • The Florida Project

    ★★★★½

  • The Endless

    ★★★½

  • The Disaster Artist

    ★★★

  • Get Out

    ★★★★★

  • Ingrid Goes West

    ★★★½

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

  • Split

    ★★★½

  • Better Watch Out

  • Moonlight

    ★★★★½

  • Personal Shopper

    ★★★★

  • X-Men: Apocalypse

    ★★★

  • Hush

    ★★★½

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★★½

  • The Hateful Eight

    ★★★½

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

    ★★★

  • Tale of Tales

    ★★★★

  • The Witch

    ★★★

  • Into the Woods

    ★★½

  • Gone Girl

    ★★★★★

  • When Marnie Was There

    ★★★★½

  • What We Do in the Shadows

    ★★★★★

  • The Great Gatsby

    ½

  • Les Misérables

    ★★★

  • Friends with Kids

    ★★★½

  • Contagion

    ★★★½

  • Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

    ★★★★½

  • Black Swan

    ★★★½

  • Jennifer's Body

    ★★★★

  • Harry Potter and the Half-Blood Prince

    ★★★★

  • Thirst

    ★★★★

  • Grey Gardens

    ★★★½

  • Drag Me to Hell

    ★★★★

  • He's Just Not That Into You

    ★★★

  • The Curious Case of Benjamin Button

    ★★★½

  • Mamma Mia!

    ★★★★

  • The Strangers

    ★★

  • Trick 'r Treat

    ★★★★½

  • Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

    ★★

  • Harry Potter and the Order of the Phoenix

    ★★★★

  • Ghost Rider

    ★★★★

  • Murder Party

    ★½

  • Marie Antoinette

    ★★★★★

  • Harry Potter and the Goblet of Fire

    ★★★★

  • Pride & Prejudice

    ★★★★

  • The Village

    ★★★½

  • The Notebook

    ★★