Julio has logged 30 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
14
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Eu Vi Dublado

Eu Vi Dublado

2015
×
Read the review Edit this entry  
02
8 1/2 mm de terror

8 1/2 mm de terror

2013
×
Read the review Edit this entry  
23
Teenage Mutant Ninja Turtles

Teenage Mutant Ninja Turtles

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
X-Men: Apocalypse

X-Men: Apocalypse

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Fall Equinox

Fall Equinox

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Love Me Forever or Never

Love Me Forever or Never

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Summer School

Summer School

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
Read the review Edit this entry  
26
Footloose

Footloose

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Cat-Women of the Moon

Cat-Women of the Moon

1953
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Thru the Mirror

Thru the Mirror

1936
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Multiple Maniacs

Multiple Maniacs

1970
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
A Miss e o Dinossauro

A Miss e o Dinossauro

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Antes do Fim

Antes do Fim

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Fifty Shades Freed

Fifty Shades Freed

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Dancing Pig

The Dancing Pig

1907
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Michael

Michael

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Sara's Puzzle

Sara's Puzzle

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Devil's Knot

The Devil's Knot

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Boat Leaving the Port

Boat Leaving the Port

1895
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
HQ

HQ

1969
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Dark Angel

Dark Angel

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Graduate

The Graduate

1967
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Breathless

Breathless

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry