Brian has logged 292 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Wild Wild Country

Wild Wild Country

2018
×
★★
Edit this entry  
29
Creed II

Creed II

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Commuter

The Commuter

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Night Moves

Night Moves

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Venom

Venom

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Sisters Brothers

The Sisters Brothers

2018
×
★★★★
Edit this entry  
22
Searching

Searching

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Don't Look Now

Don't Look Now

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Bombshell

Bombshell

1933
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Dirty Dancing

Dirty Dancing

1987
×
★★★★
Edit this entry  
16
Let the Corpses Tan

Let the Corpses Tan

2017
×
★★★
Edit this entry  
15
The Mule

The Mule

2018
×
★★★½
Edit this entry  
15
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Tale

The Tale

2018
×
Read the review Edit this entry  
11
Letters from Iwo Jima

Letters from Iwo Jima

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Split

Split

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Pee-wee's Big Adventure

Pee-wee's Big Adventure

1985
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Den of Thieves

Den of Thieves

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Roma

Roma

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
After Life

After Life

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Local Hero

Local Hero

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★★
Edit this entry  
29
Lady Snowblood

Lady Snowblood

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Desert Hearts

Desert Hearts

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Talented Mr. Ripley

The Talented Mr. Ripley

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Edward Scissorhands

Edward Scissorhands

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Seven Samurai

Seven Samurai

1954
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Dead Ringers

Dead Ringers

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Green Book

Green Book

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Raising Arizona

Raising Arizona

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Appropriate Behavior

Appropriate Behavior

2014
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Unbreakable

Unbreakable

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Cam

Cam

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Three Identical Strangers

Three Identical Strangers

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
The Intern

The Intern

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Burning

Burning

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Dog Day Afternoon

Dog Day Afternoon

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Outlaw King

Outlaw King

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry