Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Blood Red Sky

Blood Red Sky

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Gunpowder Milkshake

Gunpowder Milkshake

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Luca

Luca

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Big Time Adolescence

Big Time Adolescence

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
False Positive

False Positive

2021
×
Read the review Edit this entry  
06
The Tomorrow War

The Tomorrow War

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Awake

Awake

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★
Edit this entry  
24
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★★½
Edit this entry  
01
Indian Horse

Indian Horse

2017
×
★★
Edit this entry  
01
Moxie

Moxie

2021
×
★★★
Edit this entry  
23
Deadly Illusions

Deadly Illusions

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Another Round

Another Round

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Map of Tiny Perfect Things

The Map of Tiny Perfect Things

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Don't Let Go

Don't Let Go

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Behind Enemy Lines II: Axis of Evil

Behind Enemy Lines II: Axis of Evil

2006
×
½
Read the review Edit this entry  
20
Outside the Wire

Outside the Wire

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Pan's Labyrinth

Pan's Labyrinth

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
30 Miles from Nowhere

30 Miles from Nowhere

2018
×
Read the review Edit this entry  
02
The Owners

The Owners

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
The Midnight Sky

The Midnight Sky

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Ava

Ava

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
A Good Woman Is Hard to Find

A Good Woman Is Hard to Find

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Gone Baby Gone

Gone Baby Gone

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Holidate

Holidate

2020
×
★★½
Edit this entry  
18
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Billy Elliot

Billy Elliot

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The 2nd

The 2nd

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
24
Run

Run

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Morning Glory

Morning Glory

2010
×
★★★
Edit this entry  
19
Ocean's Thirteen

Ocean's Thirteen

2007
×
★★★
Edit this entry  
13
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Mile 22

Mile 22

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Cats

Cats

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Boiler Room

Boiler Room

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
American Murder: The Family Next Door

American Murder: The Family Next Door

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Bastille Day

Bastille Day

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
The Man Who Killed Hitler and Then the Bigfoot

The Man Who Killed Hitler and Then the Bigfoot

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Spiderwick Chronicles

The Spiderwick Chronicles

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Waiting...

Waiting...

2005
×
★★
Read the review Edit this entry