brifilms has logged 95 entries for films during September 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
South Park: The Pandemic Special

South Park: The Pandemic Special

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Lemonade Joe

Lemonade Joe

1964
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Glory

Glory

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
O Brother, Where Art Thou?

O Brother, Where Art Thou?

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Shattered Glass

Shattered Glass

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Speed Cubers

The Speed Cubers

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Green Hornet

The Green Hornet

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Salò, or the 120 Days of Sodom

Salò, or the 120 Days of Sodom

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Fargo

Fargo

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Jaws 3-D

Jaws 3-D

1983
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Party Monster

Party Monster

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Paul Blart: Mall Cop

Paul Blart: Mall Cop

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
I Now Pronounce You Chuck & Larry

I Now Pronounce You Chuck & Larry

2007
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Star Trek II: The Wrath of Khan

Star Trek II: The Wrath of Khan

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Drugstore Cowboy

Drugstore Cowboy

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
A Woman of Paris: A Drama of Fate

A Woman of Paris: A Drama of Fate

1923
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Heavy Metal

Heavy Metal

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Hudsucker Proxy

The Hudsucker Proxy

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Barefoot in the Park

Barefoot in the Park

1967
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Barton Fink

Barton Fink

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Jay and Seth Versus the Apocalypse

Jay and Seth Versus the Apocalypse

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
This Is the End

This Is the End

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Ladies Man

The Ladies Man

2000
×
Read the review Edit this entry  
20
Gimme Shelter

Gimme Shelter

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Miller's Crossing

Miller's Crossing

1990
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Happy Halloween, Scooby-Doo!

Happy Halloween, Scooby-Doo!

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Broken Hearts Gallery

The Broken Hearts Gallery

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Harry and Tonto

Harry and Tonto

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Super Mario Bros.

Super Mario Bros.

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Raising Arizona

Raising Arizona

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Spies Like Us

Spies Like Us

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Hard Kill

Hard Kill

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
17
Blood Simple

Blood Simple

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Lennon or McCartney

Lennon or McCartney

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Corporate Animals

Corporate Animals

2019
×
Read the review Edit this entry  
14
Devil

Devil

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Her

Her

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Girlfriend's Day

Girlfriend's Day

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Alexander The Great

Alexander The Great

1968
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Ride It Out

Ride It Out

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Algoritmo

Algoritmo

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Unexpected Gift

Unexpected Gift

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Crickets

Crickets

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Johnny Ma

Johnny Ma

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Annex

Annex

2020
×
Read the review Edit this entry  
13
Mayroun and the Unicorn

Mayroun and the Unicorn

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Penelope

Penelope

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry