bridget has logged 20 entries for films during August 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Support the Girls

Support the Girls

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Lego Movie

The Lego Movie

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Sharp Objects

Sharp Objects

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Contagion

Contagion

2011
×
★★★
Edit this entry  
25
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★
Edit this entry  
21
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
God's Own Country

God's Own Country

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
A Most Violent Year

A Most Violent Year

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Departed

The Departed

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Enemy

Enemy

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Room

Room

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
We Own the Night

We Own the Night

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry