bridget has logged 137 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Toy Story 3

Toy Story 3

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Vice

Vice

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Dumplin'

Dumplin'

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Oh, Hello on Broadway

Oh, Hello on Broadway

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Elf

Elf

2003
×
★★★
Edit this entry  
29
Adventureland

Adventureland

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Widows

Widows

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
August: Osage County

August: Osage County

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
How to Train Your Dragon

How to Train Your Dragon

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
American Hustle

American Hustle

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Christmas with the Kranks

Christmas with the Kranks

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Stand by Me

Stand by Me

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Mystic River

Mystic River

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Sisters Brothers

The Sisters Brothers

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Halloweentown

Halloweentown

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
John Mulaney: New in Town

John Mulaney: New in Town

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
First Man

First Man

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Spy

Spy

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Private Life

Private Life

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Evan Almighty

Evan Almighty

2007
×
Read the review Edit this entry  
07
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Venom

Venom

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
First Man

First Man

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Hunting Ground

The Hunting Ground

2015
×
Read the review Edit this entry  
26
Other People

Other People

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Searching

Searching

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Maniac

Maniac

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Great Gatsby

The Great Gatsby

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
A Serious Man

A Serious Man

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Support the Girls

Support the Girls

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Lego Movie

The Lego Movie

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Sharp Objects

Sharp Objects

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Contagion

Contagion

2011
×
★★★
Edit this entry  
25
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★
Edit this entry  
21
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
God's Own Country

God's Own Country

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry