• Me and The Matrix

    ★★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★

  • Hawkeye

    ★½

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Eternals

    ★★★★

  • The Harder They Fall

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★½

  • Midnight Mass

    ★★★★½

  • The Many Saints of Newark

  • The Last Duel

    ★★★★½

  • Kate

    ★★★½

  • Halloween Kills

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • The Card Counter

    ★★★★½

  • Malignant

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★

  • Free Guy

    ½

  • The Green Knight

    ★★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Pig

    ★★★★

  • Titane

    ★★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • Benedetta

    ★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★★

  • The Velvet Underground

    ★★★★★

  • Black Widow

    ★★★

  • Loki

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • F9

    ★★★★

  • Army of the Dead

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★

  • Petite Maman

    ★★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Malcolm & Marie

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • WandaVision

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★½

  • Happiest Season

    ★★★★

  • Mank

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • The Empty Man

    ★★★★½

  • Shithouse

    ★★★★½

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★★

  • Hubie Halloween

    ★★★★★

  • Little Fish

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • On the Rocks

    ★★★★½

  • Lovers Rock

    ★★★★½

  • I Care a Lot

    ★½

  • Another Round

    ★★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★★

  • Ammonite

    ★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★★

  • Tenet

    ★★★★

  • She Dies Tomorrow

    ★★★★