• LEGO Star Wars Terrifying Tales

    ★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★½

  • Malignant

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • Annette

    ★★★½

  • Mobile Suit Gundam Hathaway

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Godzilla Singular Point

    ★★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ★★★★★

  • Ultra Galaxy Fight: The Absolute Conspiracy

    ★★★

  • The Lego Star Wars Holiday Special

    ★★

  • Love and Monsters

    ★★★★

  • Soul

    ★★★½

  • Hamilton

    ★★★★

  • Todd McFarlane: Like Hell I Won't

    ★★★

  • Coming Out

    ★★★★★

  • Horse Girl

    ★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★★

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★½

  • Cats

    ★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Frozen II

    ★★★½

  • Klaus

    ★★★★

  • The Addams Family

    ★★★½

  • Sturgill Simpson Presents Sound & Fury

    ★★★★

  • Battle at Big Rock

    ★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • The Lost Okoroshi

    ★★★★

  • Andrey Tarkovsky. A Cinema Prayer

    ★★★★

  • The Crystal Calls - Making The Dark Crystal: Age of Resistance

    ★★★★

  • Invader ZIM: Enter the Florpus

    ★★★★

  • Rocko's Modern Life: Static Cling

    ★★★½

  • Frankenstein's Monster's Monster, Frankenstein

    ★★★

  • Howl from Beyond the Fog

    ★★★★

  • Notzilla

    ★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Ride Your Wave

    ★★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Children of the Sea

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Promare

    ★★★★½

  • The Dead Don't Die

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Hellboy

    ★★

  • Ultraman R/B The Movie: Select! The Crystal of Bond

    ★★★

  • Captain Marvel

    ★★★

  • The Wandering Earth

    ★★★

  • Alita: Battle Angel

    ★★★★

  • Velvet Buzzsaw

    ★★½

  • Bumblebee

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Mary Poppins Returns

    ★★★½

  • Godzilla: The Planet Eater

    ★★★½

  • Venom

    ★★½

  • We Have Always Lived in the Castle

    ★★★

  • Apostle

    ★★★★

  • Suspiria

    ★★★★

  • Roma

    ★★★★½

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★½